Lifestyle Moda

NIKE STRUCTURE 20: HISTORIA

NIKE STRUCTURE 20: HISTORIA
Najbardziej stabilny model Nike – Air Structure, zadebiutował już w 1991

Data publikacji: 2016-09-27
Oryginalny tytuł wiadomości prasowej: NIKE STRUCTURE 20: HISTORIA
Kategoria: Moda, LIFESTYLE

Najbardziej stabilny model Nike – Air Structure, zadebiutował już w 1991 roku.

NIKE STRUCTURE 20: HISTORIA Moda, LIFESTYLE - Najbardziej stabilny model Nike – Air Structure, zadebiutował już w 1991 roku.

Wraz ze wzrostem popularności biegania w USA w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, ewoluowały również potrzeby sportowców dotyczące obuwia. Rozwojowi technologii stosowanej w butach biegowych towarzyszył wzrost wiedzy o nadmiernej pronacji (zjawisku przetaczania stopy na zewnątrz po dotknięciu podłoża), które pozwoliły Nike na stworzenie butów z wysokim poziomem stabilizacji. Najbardziej stabilny model Nike – Air Structure, zadebiutował już w 1991 roku.

Od tamtej chwili zjednał sobie rzesze fanów – począwszy od sportowców najwyższej klasy, takich jak mistrz biegów długodystansowych Galen Rupp, który biega w tym modelu już od 16 lat, aż po amatorów, których przyciąga charakterystyczna, wyróżniająca się stylistyka buta. Dwudziesta już edycja modelu Structure, która właśnie wchodzi do sprzedaży, to kompilacja najważniejszych cech wszystkich jego poprzednich wersji. Nike Air Zoom Structure 20 to najbardziej zaawansowane wzornictwo, jakie do tej pory wprowadzono.

 

Rok 1991 – NIKE AIR ZOOM STRUCTURE – KOMFORT BEZ NADMIERNEJ PRONACJI

Aby ochronić biegaczy przed nadmierną pronacją, Nike wprowadził model Nike Air Structure. Był to but o prostej osi podeszwy, zapewniający maksymalną amortyzację i stabilizację stopy. Swój charakterystyczny wygląd zawdzięczał połączeniu cholewki wykonanej z siateczki ze skórą o geometrycznych przeszyciach. Dodatkowo, dzięki widocznej poduszce Nike Air, model zyskał miejski charakter.

 

Rok 2006 – NIKE AIR STRUCTURE TRIAX 9 – W NIESPOTYKANEJ FORMIE

Swój sukces częściowo zawdzięcza charakterystycznemu wsparciu, a częściowo podzielonej podeszwie. W anatomicznie dopasowanym modelu Nike Air Structure Triax 9, podeszwę podzielono na mniejsze elementy w strefie pod piętą. Natomiast w przedniej części buta – zastosowano geometryczne podziały Nike Free, dzięki którym znacznie zwiększono stabilizację. Ten model gładko zrobił krok naprzód w rozwoju butów biegowych.

A to już wiesz?  Branża lotnicza zmaga się z niedoborem kadr. Brakuje przede wszystkim mechaników lotniczych

 

Rok 2009 ‒ NIKE AIR STRUCTURE TRIAX 13 – DOSKONAŁA STABILIZACJA PIĘTY

Nowe wzmocnienie w formie paska na pięcie zapewniło lepsze trzymanie stopy. Natomiast rozdzielone poduszki Zoom Air na poziomie pięty i przedniej części stopy oraz lekka i oddychająca cholewka z siateczki sprawiały, że amortyzacja i elastyczność stały się głównymi cechami tego modelu. Nic dziwnego, że jest ulubionym butem biegaczy.

 

Rok 2013 ‒ NIKE ZOOM STRUCTURE 16 – MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ

Wraz z tym modelem do linii Nike Structure wprowadzono system Dynamic Support. To przełomowe rozwiązanie całkowicie zastąpiło cięższe i bardziej masywne wsparcie po bokach buta, oferując dynamiczne i pewne trzymanie stopy.  Nowy, innowacyjny system umożliwił jej znacznie bardziej płynne  przetaczanie.

 

Rok 2016 ‒ NIKE AIR ZOOM STRUCTURE 20 – 25 LAT NIEZRÓWNANEJ STABILIZACJI

Holistyczne podejście do technologii biegowej sprawia, że nie trzeba rezygnować z ochrony stopy na rzecz dynamicznego wybicia, ani ze stabilizacji dla szybkości biegu. Nowa cholewka gwarantuje wyższy poziom trzymania stopy na poziomie pięty i śródstopia. Podeszwę wykonano z pianki o dwóch rodzajach gęstości: sztywniejszej po stronie przyśrodkowej i bardziej miękkiej po stronie bocznej. Pozwala to na ochronę przed nadmierną pronacją, a w połączeniu z poduszką Zoom Air na poziomie przedniej części stopy, ułatwia jej bardziej płynne przetaczanie.

 

źródło: Biuro Prasowe
Załączniki:
NIKE STRUCTURE 20: HISTORIA Moda, LIFESTYLE - Najbardziej stabilny model Nike – Air Structure, zadebiutował już w 1991 roku.
Hashtagi: #Moda #LIFESTYLE

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy