uroda

Jakie składniki zadbają o naszą skórę?

Jakie składniki zadbają o naszą skórę?
Jakie składniki zadbają o naszą skórę? Oliwa z oliwek, masło shea, skwalen, mocznik, alantoina, pantenol, witamina E i B6, kwas hialuronowy czy koenzym Q10 to

Jakie składniki zadbają o naszą skórę?

Oliwa z oliwek, masło shea, skwalen, mocznik, alantoina, pantenol, witamina E i B6, kwas hialuronowy czy koenzym Q10 to składniki, które mają leczniczy wpływ na naszą skórę. Na szczęście, aby je „skompletować” nie musimy kupować wielu preparatów. Dostępny jest krem, opracowany przez polskiego farmaceutę, który zawiera je wszystkie.

Oliwa z oliwek.
Tłuszcz w oliwkach musi być zabezpieczony przed utlenieniem, dlatego roślina wytwarza system ochronny w postaci przeciwutleniaczy. Są nimi polifenole, tokoferole i sterole. Zawarte w oliwie nienasycone kwasy tłuszczowe, nazywane witaminą F, przywracają naturalną barierę lipidową naskórka, dzięki czemu chronią skórę przed utratą wilgoci.

Masło shea.
Wytwarza się je z orzechów drzewa masłowego, które rośnie w Afryce. W skład masła shea wchodzą nasycone i nienasycone kwasy tłuszczowe. Dzięki kwasowi oleinowemu i stearynowemu, które stanowią niemal 90% jego zawartości, posiada gęstą i zwartą konsystencję. Pielęgnacyjne właściwości tego masła to również zasługa witamin A i E, a także trójglicerydów, wosków i alantoiny. Dzięki temu jest jednym z najlepszych kosmetyków, jakie dostarcza nam natura.

Skwalen.
To główny składnik ludzkiego sebum, czyli naturalnej powłoki skórnej, która wydzielana jest przez gruczoły łojowe. Skwalen pełni w skórze funkcję naturalnego emolienta i nawilżacza. Niestety wraz z wiekiem, jego produkcja zmniejsza się, co powoduje odwodnienie, nadwrażliwość, jak i starzenie się skóry. Dlatego, aby odbudować jego poziom musimy aplikować go zewnętrznie.

Mocznik.
Powstaje w ludzkim organizmie, gdyż jest ubocznym produktem przemiany białek, a wydalamy go wraz z potem i moczem. Znajduje się także w skórze, gdzie jest jednym z głównych składników NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego.

Alantoina.
To pochodna mocznika, która naturalnie występuje w roślinach. Ma właściwości higroskopijne, czyli wiąże wilgoć i jest rozpuszczalna w wodzie. Alantoinę stosuje się jako środek pobudzający powstawanie nowej tkanki łącznej, która zawiera bogatą sieć naczyń włosowatych, a także przyspieszający gojenie ran. Preparaty, które ją zawierają przeznaczone są więc dla Pacjentów z trudno gojącymi się ranami czy owrzodzeniami.

A to już wiesz?  Jak usunąć pieprzyk lub znamię? Sprawdź o czym musisz pamiętać

Pantenol.
D-Pantenol, czyli prowitamina B5, po wniknięciu do skóry, przekształca się w witaminę B5, czyli kwas pantotenowy, który występuje w niej naturalnie. Dzięki swojej małej cząsteczce, pantenol łatwo przenika przez naskórek, do skóry właściwej. Działa łagodząco na podrażnienia i zaczerwienienia skóry.

Witamina E.
Jej bogatym źródłem są oleje roślinne, np. słonecznikowy, rzepakowy czy oliwa z oliwek. Witamina ta wbudowuje się w warstwy naskórka i struktury błon komórkowych. Działa „na pierwszej linii frontu”, gdzie jako pierwsza odpiera napaść wolnych rodników. Utrudnia przenikanie substancji potencjalnie drażniących, a także działa przeciwzapalnie. Poza tym poprawia ukrwienie skóry i zwiększa elastyczność tkanki łącznej.

Witamina B6.
Wspomaga leczenie trądziku i przewlekłych stanów zapalnych. Wpływa na syntezę kolagenu, a tym samym przyczynia się do opóźniania procesów starzenia. Niedobór witaminy B6 prowadzić może do stanów zapalnych skóry (rąk, stóp, wokół oczu i ust), jak i błon śluzowych, a także do łojotoku czy łuszczenia się skóry.

Kwas hialuronowy
Występuje naturalnie w organizmie człowieka w postaci soli sodowej (hialuronianu sodu). Jedna tylko jego cząsteczka może związać aż 250 cząsteczek wody. Dlatego, gdy poziom kwasu hialuronowego w skórze spada, dochodzi do degeneracji włókien kolagenowych.

Koenzym Q10.
To naturalny przeciwutleniacz, którego celem jest zapobieganie uszkodzeniom skóry, a także jej starzeniu się, które powodowane są przez działanie wolnych rodników. Wraz z wiekiem poziom koenzymu Q10 spada, co w konsekwencji znacznie obniża zdolność komórek do regeneracji.

Wszystkie powyższe składniki zawiera specjalistyczny preparat nawilżająco-natłuszczający ChemoDry B6, który opracowany został przez polskiego farmaceutę, we współpracy z lekarzami, a jego skuteczność potwierdzono klinicznie. Przeznaczony jest do twarzy i ciała, a szczególnie skóry suchej i wrażliwej, dłoni i stóp. Zalecany jest także dla Pacjentów, którzy leczą się za pomocą chemioterapii.

Krem dzięki opatentowanemu składowi, wykazuje szerokie działanie, gdyż:
– głęboko natłuszcza (oliwa z oliwek, masło shea)
– nawilża (mocznik, kwas hialuronowy, pantenol, skwalen i witamina E)
– działa przeciwzapalnie (alantoina i pantenol)
– usuwa wolne rodniki (witamina E i koenzym Q10).

A to już wiesz?  Rzuć cellulitowi przedwakacyjne wyzwanie

Wynikiem jego działania jest powstanie na skórze cienkiego, ochronnego filmu, który tworzy barierę, hamującą ucieczkę wilgoci, a także odbudowa płaszcza wodno-tłuszczowego. Wykazuje właściwości kojące i łagodzące, a także sprawia, iż skóra staje się miękka, gładka i jędrna. Wysoka tolerancja oraz bezpieczeństwo stosowania potwierdzone zostały w badaniach dermatologicznych, aplikacyjnych i mikrobiologicznych. Nie stwierdzono działania drażniącego i alergizującego.

Więcej informacji http://chemodry.eu/chemodry-b6

Artykuly o tym samym temacie, podobne tematy